O školce

1.září 2021  |   Petra Krejsová  |   267x  |

Mateřská škola Karle, okres Svitavy (dále jen MŠ), je nedílnou součástí obce Karle, zřizovatelem MŠ je obec Karle.

MŠ je jednotřídní. V současné době jsou do MŠ Karle přijímány děti z Karle, ze Chmelíka, Trstěnice, Ostrý Kámen.

Zařízení MŠ je v prostorách OÚ v budově obce, na vyvýšeném návrší obce, je ze všech stran dobře viditelná a veřejnosti lehce kontrolovatelná.

K přilehlým prostranstvím budovy obce patří i rozlehlá zahrada, která je využívána nejenom k potřebám školy, ale i veřejnosti.

Zahrada je dostatečně vybavena herními prvky (skluzavka, houpačky, houpadla, zahradní domek, pískoviště, venkovní učebna, prohazovací šašek vybudován kopec na zimní radovánky, lavičky se stříškou, asfaltové hřiště s koši, se sítí na přehazovanou).

Zahrada je oplocená a nově rozdělená plotem.

Vybavenost zahrady je využívána nejen pro pohybové a vzdělávací aktivity MŠ, ale i pro společná setkání s rodiči a okolními MŠ.

Pro pohybové aktivity v případě nepříznivého počasí, jsou využívány prostory v podkroví budovy obce.

MŠ je v přízemí OÚ.

Prostředí MŠ tvoří prostorná herna s množstvím herních prvků, hraček a dostatečným prostorem k pohybovým a vzdělávacím aktivitám dětí a zároveň i jako místo pro odpočinek dětí po obědě. (lehátka se denně skládají).

Vedle herny je pracovna, která slouží zároveň jako jídelna s pracovními místy pro hru, zájmové a vzdělávací činnosti.

Jsou zde nové otevřené skříně, tak aby hry a pomůcky byly přístupné dětem.

Sociální zázemí je vybavené dostatečným počtem sociálních zařízení, umyvadel a sprchovým koutem.

Je zde i kuchyň, kde se připravuje strava pro děti.

Vstupní prostory jsou upraveny jako šatna.

Prostory MŠ jsou dobře přístupné.

Fotografie k článku

Grafika - květina